2009-06-20 I Charytatywny Rajd Nording Walking

IMG_0853

Rajd Nordic Walking

Impreza odbyła się zgodnie z planem 20.06.09 r. Wprawdzie czerwiec nie rozpieszczał nas piękną pogodą, ale tego dnia aura okazała się wyjątkowo łaskawa dla miłośników spacerów. Kilkudziesięciu uczestników złożyło się na zróżnicowaną grupę pod względem wieku (dzieci, młodzież, dorośli), miejsca zamieszkania (Polacy, Niemcy, Norwegowie, Kanadyjczycy), przynależności organizacyjnej (turyści indywidualni i reprezentanci: Kola „Jeż”, Stowarzyszenia „Szansa”, Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Międzyrzeczu, Oddziału Diabetyków Polskich, Międzyrzeckiego Koła „Wspieramy Młode Talenty”, Oddziału PTTK-a w Międzyrzeczu).

Zamiłowanie do aktywnego wypoczynku, wrażliwość na piękno przyrody, ciekawość świata, towarzyskie i wesołe usposobienie szybko wszystkich do siebie zbliżyły i zadecydowały o sympatycznej atmosferze zarówno na trasie, jak i na polu biwakowym „Maya”. Zwolennicy najdłuższej wędrówki mogli wysłuchać interesujących opowieści o historii Międzyrzecza oraz jego okolic dzięki uprzejmości wiceprezesa PTTK-a p. Czesława Woźniaka. Poza tym koleżanki ze Swarzędza, jak to Poznanianki, nie próżnowały i nazbierały po drodze grzybów i poziomek. Ci, którzy przyjechali do Gorzycy szynobusem, obejrzeli XIX-wieczną stację kolejową i przepiękne lasy w pobliżu Jezior Zamkowych.

Na mecie czekał na wędrowców p. Janusz Bicz z losami na loterię oraz z okolicznościowymi znaczkami rajdowymi, które ufundowali p. Bożena i Mirosław Golasowie ze Skwierzyny. Po krótkim odpoczynku zwiedzono zespół pałacowo-parkowy ,którego ciekawą historię przybliżył niezastąpiony p. Cz. Woźniak. Zapoznano się również z mieszkańcami pobliskiego minizoo. Po smacznej grochówce, ufundowanej przez właściciela pola biwakowego „Maya” p. Michała Bicza, odbyła się loteria fantowa. Szczęśliwe numerki losowała Weronika z Norwegii.

Nagrodę główną: oryginalne kijki nordic walking firmy „Leiki” zakupione specjalnie na tę okazję przez p. J. Bicza w Niemczech, wygrał pan reprezentujący „diabetyków”. Pozostałe nagrody:
– dwa weekendowe pobyty w Gospodarstwie Agroturystycznym p. Aliny
i Ryszarda Ignatowiczów na Zamostowie
– wycieczka z przewodnikiem PTTK-a
– 5-dniowy pobyt na polu biwakowym „Maya” też sprawiły dużo radości wygrywającym.

Główni organizatorzy i sponsorzy Rajdu panowie Michał i Janusz Biczowie cały dochód w wysokości 310 PLN przekazali przewodniczącej Międzyrzeckiego Koła „Wspieramy Młode Talenty” p Lidii Woźniak.
Uczestnicy uznali imprezę za na tyle udaną, że postanowili się spotkać na następnym Rajdzie w ostatnią sobotę września. Jesteśmy otwarci na nowe, lepsze propozycje organizacyjne, oczekujemy większej frekwencji. Liczymy na kolejne wsparcie medialne „Powiatowej”, za dotychczasowe serdecznie dziękujemy.
dorota@firmamaya.pl

D. Granos, I Letni Rajd Nordic Walking z „Mayą”, Gazeta Powiatowa, nr 8